posiadamy certyfikaty RODO
Dowiedz się więcej
PLEN

Sprzedaż hurtowa w systemie B2B

Sprzedaż hurtowa dzięki platformie B2B to jedna z możliwości tego systemu. Wpływa nie tylko na wzrost sprzedaży, ale także na poprawę obsługi klienta oraz obniżenie kosztów. Poniżej przedstawiamy najważniejsze korzyści z wdrożenia systemu B2B w sprzedaży hurtowej.

Automatyzacja procesu sprzedaży 

System hurtowy B2B daje możliwość pełnej automatyzacji procesu sprzedaży. Dane przekazywane są do systemu ERP lub finansowo księgowego, dzięki czemu maleje zapotrzebowanie na nowy personel pracowniczy. 

Maleje również ryzyko popełnienia błędu podczas składania zamówień, jak w przypadku ręcznego wprowadzania danych. Od teraz handlowcy mają dużo więcej czasu na zadania priorytetowe, ponieważ dzięki automatyzacji, spada liczba połączeń telefonicznych oraz korespondencji e-mail. 

Stany magazynowe w panelu kontrahenta B2B aktualizowane są na bieżąco, dzięki czemu klient dokładnie wie, ile aktualnie może zamówić oraz kiedy zamówienie do niego dotrze. 

Zwiększenie sprzedaży dzięki systemowi B2B

System hurtowy B2B wspiera sprzedaż hurtową na wielu etapach procesu sprzedaży. Najważniejszy jest jednak fakt, że platforma B2B wspiera sprzedaż nie tylko hurtowni, ale także sklepów, sieci handlowych, sprzedaż zorientowaną na podmioty, które są częścią łańcucha dostaw oraz sprzedaż kierowaną do klientów, która ma charakter cykliczny. 

Terminowość dostaw i szybka wysyłka to doskonała okazja na rozwój relacji z klientem. Dzięki platformie B2B czas realizacji zamówień jest znacznie krótszy. Nabywca będzie zadowolony, a w firmie wzrośnie sprzedaż. Klienci korzystający z platformy zamówień hurtowych B2B, to specyficzna grupa odbiorców, którzy dokładnie chcą wiedzieć, kiedy otrzymają swoje zamówienie. Często jest to jeden z priorytetów, do nawiązania współpracy ze sprzedawcą B2B. Dodatkowo, taki system pomaga firmie przewidzieć prognozy, aby kadra zarządzająca, mogła dokładnie zaplanować produkcję oraz uniknąć opóźnień  w dostawie.

Obniżenie kosztów dzięki platformie B2B

Jeśli klienci składają zamówienia za pośrednictwem systemu sprzedaży hurtowej B2B, wówczas w firmie nie występuje potrzeba zatrudnienia nowych pracowników, niezbędnych do obsługi klienta. Oznacza to, wzrost klientów samoobsługowych oraz spadek wydatków firmy na świadczenia finansowe pracowników. Dzięki integracji panelu B2B z programem księgowym, faktury generowane są automatycznie i natychmiastowo wysłane na systemowe konto użytkownika, co stwarza możliwość funkcjonowania firmy, bez użycia zbędnej ilości papieru. 

Wysoka jakość obsługi klienta

Znacznej poprawie ulega obsługa klienta. Dzięki wdrożeniu panelu hurtowego B2B klient staje się bezobsługowy, co oznacza, że może sam składać zamówienia o każdej porze i w każdym miejscu - platforma B2B jest dostępna 24/7 w tym na urządzeniach mobilnych. Także faktury i zamówienia są zawsze dostępne na koncie klienta. 

Rabaty cenowe są dostosowywane indywidualnie. Dzięki odpowiednio dobranej do klienta ofercie, poprawie ulegają relacje, które stają się pozytywne i długofalowe, gdyż klient otrzymuje dokładnie to, czym jest zainteresowany - bez konieczności filtrowania nie interesujących go treści. 

Jeżeli stoisz przed wyzwaniem wdrożenia systemu B2B do sprzedaży hurtowej - Porozmawiaj  z naszym konsultantem, który przeprowadzi prezentację systemu. 

Jesteśmy producentem oprogramowania B2B oraz B2C — sklepów internetowych, zintegrowanych z popularnymi platformami ERP —  B2B dla SAP, B2B dla Enova ERP 365, B2B dla Comarch XL, B2B dla Comarch Optima, B2B dla Symfonia ERP, B2B dla Symfonia Handel, B2B dla Microsoft Dynamics.

 

Nasze prace

Przez wiele lat zrealizowaliśmy ponad 100 realizacji wspierających sprzedaż naszych Klientów w Internecie. W dziale case study opisaliśmy kilka z nich. Zapoznanie z case study pozwala zrozumieć złożoność projektów, przy których pracujemy.

Eco Trade
Metroo sklep
Metroo
Almot
Zdjęcie
Hedan
Excellent Office
Kompleksowe zaopatrzenie firm
OSPEL S.A.
Producent sprzętu elektroinstalacyjnego

Skontaktuj się z nami

Zostaw swoje dane kontaktowe, oddzwonimy.

Zadzwoń

Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00

Napisz

Odwiedź nas

Investmag s.c.
ul. Podlesie 3
41-303 Dąbrowa Górnicza
tel: 32 793 65 26

 

Zostaw numer, oddzwonimy.

Zostaw swój numer telefonu, oddzwonimy.

Twój numer nie będzie nigdzie przekazywany.
Tylko oddzwonimy.