posiadamy certyfikaty RODO
Dowiedz się więcej
PLEN

Pozycjonowanie

Na czym polega pozycjonowanie

Na czym polega pozycjonowanie

Pozycjonowanie to zbiór bardzo dużej ilości działań optymalizacyjnych na stronie, tzw. SEO (ang. Search Engine Optimization – optymalizacja strony pod kątem wyszukiwarki internetowej) oraz działań zewnętrznych, mających na celu zwiększenie widoczności w wynikach wyszukiwania. Skuteczne pozycjonowanie pomaga firmom znacznie zwiększyć ilość Klientów. 

 

Algorytmy Google na dzień dzisiejszy wyróżniają ponad 200 czynników mających wpływ na pozycje. Algorytmy te są bezpośrednio odpowiedzialne za naszą pozycję w wynikach wyszukiwania.

Pozycjonowanie  to proces ciągły, w którym musimy stale kontrolować wszystkie czynniki analizowane przez algorytmy i dokonywać usprawnień oraz optymalizacji. Tylko takie działania pozwolą nam utrzymać osiągniętą pozycję i nawiązać walkę z konkurencją. Bardzo często okazuje się, że aby utrzymać uzyskaną pozycję musimy wykonać taki sam, cykliczny zakres prac.

Przemysław Wójcikowski
Przemysław Wójcikowski
Business Development Manager

Powiedz nam jakie chcesz osiągnąć cele, a my pomożemy Ci dotrzeć do idealnego Klienta

Wypełnij formularz

Zostaw swój numer telefonu, oddzwonimy.

Twój numer nie będzie nigdzie przekazywany.
Tylko oddzwonimy.

Opinia Klienta


Nasza współpraca z Investmag rozpoczęła się od budowy nowego serwisu www, który wraz z posiadanym już sklepem stanowił nowy rozdział w historii naszej firmy. Po ukończeniu naszej strony w 2016 roku, kierując się dobrymi doświadczeniami, zdecydowaliśmy się na kontynuowanie współpracy i powierzyliśmy Investmag również jej pozycjonowanie. 

Zakres działań to przede wszystkim optymalizacja serwisu oraz zakrojone na szeroką skalę działania SEO. Skoordynowanie działania, doświadczonego zespołu specjalistów w krótkim czasie przyniosły bardzo wymierne efekty. Już po pierwszym miesiącu, kilka kluczowych słów podniosło swój ranking o kilkanaście pozycji. Efektywność działań w zakresie pozycjonowania przełożyła się na wzrost liczby użytkowników serwisu i sprzedaży w naszym sklepie internetowym. 

Investmag kontynuuje swoje działania, stale poprawiając pozycje słów kluczowych w organicznych wynikach wyszukiwania Google. Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani osiąganymi przez Investmag efektami i możemy polecić go jako rzetelnego i kompetentnego partnera biznesowego.

Dariusz Bromboszcz
Dyrektor handlowy Ewa Klucze
Potwierdzone kompetencje: od czterech lat skutecznie pozycjonujemy naszych Klientów,
Dzięki naszym usługom Klienci zwiększają swoją sprzedaż,
Kompleksowa obsługa - doradztwo, planowanie i realizacja,
Służymy radą i wsparciem, zawsze na pierwszym planie stawiając interes Klienta.

Opinia Klienta

Wykonywane przez firmę prace spowodowały wzrost pozycji strony w wyszukiwarce Google. Od momentu, kiedy pozycjonowanie przyniosło efekty nasza strona cieszy się większym zainteresowaniem wśród potencjalnych Klientów. Chcielibyśmy również zaznaczyć, że ogromnym plusem współpracy z Investmag jest bardzo duża wiedza pracowników.

Wojciech Komorowski prezes Remo - Invest

 

Dlaczego zajmujemy się pozycjonowaniem?

Pozycjonowanie, to głównie ciągła  optymalizacja stron, sklepów i innych systemów e-commerce. Od 13 lat tworzymy rozbudowane strony internetowe i jesteśmy producentem własnych rozwiązań e-commerce. Jak łatwo się domyślić naszym Klientom bardzo zależy na widoczności w Internecie. Jeszcze kilka lat temu współpracowali z różnymi firmami pozycjonerskimi. Efekt był tak mało zadowalający, że poprosili nas o stworzenie takiego działu w firmie. W taki sposób już od czterech lat świadczymy z dużym powodzeniem usługi pozycjonowania. 

Dlaczego nasi Klienci nie byli zadowoleni z usług firm pozycjonerskich?

Odpowiedź jest bardzo prosta - pozycjonowanie to ciągła praca grupy osób, czasami potrzebny jest programista, czasami web developer, który naprawdę wykona zalecenia Google, a nie tylko będzie wiedział, że takowe istnieją. W tej branży jest mnóstwo przypadków, że ktoś ma wiedzę jakie zalecenia google należy wdrożyć, jednak aby to wykonać trzeba być specjalistą  lub mieć dostęp do takich zasobów. To  jest nasza przewaga - jesteśmy również producentem oprogramowania, nasi pracownicy pracują w zespołach, dzielą się wiedzą i dzięki temu możemy dać naszym Klientom najlepszą ofertę.

Co składa się na pozycjonowanie?

 • Audyt SEO
  Podczas rozpoczęcia współpracy nasi eksperci przeprowadzają audyt SEO serwisu lub strony internetowej. Podczas takiego audytu znajdujemy wszystkie słabe punkty i wprowadzamy plan optymalizacyjny, powstaje tzw. strategia pozycjonowania i uzyskania jak największej zgodności z algorytmami Google.
 • Słowa kluczowe
  Nasi eksperci pomagają określić słowa kluczowe, na które ma wyszukiwać się twoja witryna.
  Podczas doboru słów kluczowych analizujemy również konkurencję.

 • Content strony
  Opierając się na audycie SEO copywriterzy nasycają odpowiednimi słowami kluczowymi  witrynę, dbając o użyteczność tematyczną tekstów dla Google.

 • Optymalizacja strony
  Na tym etapie wykonujemy zalecenia z audytu i możemy zapewnić, że jesteśmy w tym dobrzy. Obserwując wiele firm na rynku, z którymi mieli do czynienia nasi Klienci możemy powiedzieć, że na audycie się kończyło. Później bardzo często zabrało umiejętności lub dostępu do ekspertów. Sytuacja bardzo  częsta, przy totalnym zaniżeniu ceny, aby tylko pozyskać Klienta. Optymalizacja to proces ciągły i często angażujemy tutaj web developerów, programistów oraz specjalistów od UX. Jest to najważniejszy etap w całym procesie pozycjonowania.

 • Link building
  Podczas pozycjonowania pracujemy nie tylko przy stronie, ale również prowadzimy działania zewnętrzne. Budowanie profilu linkujących stron na profesjonalnym zapleczu zwiększa atrakcyjność i rozpoznawalność Twojego serwisu, wpływając na jego pozycję  w wyszukiwarce.

 • Zmiany w algorytmach i analiza konkurencji
  Cały czas obserwujemy algorytmy Google i reagujemy na ich zmiany. Na bieżąco sprawdzamy pozycję konkurencji i jej działania.

 • Wzrost pozycji i raportowanie
  Analizujemy wzrosty pozycji i raportujemy Klientom o osiąganych wynikach.

 

Czy pozycjonowanie jest mi potrzebne?

 • Dzisiaj: 
  Wystarczy, żę spojrzymy z boku na inne firmy, zastanowimy się w jaki sposób sami znajdujemy usługi, kupujemy produkty, czy poszukujemy kontrahentów.
  Znamy już odpowiedź.
 • Przeszłość:
  Nie, jeszcze nie dzisiaj? Przenieśmy się w przeszłość, kiedy Internet dopiero się rozwijał, 
  a smartfon był ogromną walizką. Przypomnijmy sobie ile nowych firm powstało od tego czasu i jak bardzo niektóre się rozwinęły. Potrafiły wykorzystać potencjał, który nadchodził.
 • Przyszłość:
  A teraz spojrzenie w przyszłość: rozmawiamy z botem na infolinii, wiemy co to Tesla i Netflix, większość informacji pozyskujemy z Internetu, a telewizja staje się coraz mniej potrzebna.


Wnioski są mocno oczywiste: Internet zmienia świat, a widoczność i pozycjonowanie w Internecie - to konieczność nawet dla tych osób, które myślą, że to jeszcze nie dla nich. Żyjemy w kraju mocno rozwijającym się, zawsze znajdzie się ktoś chcący z nami konkurować i użyje do tego sposobów, których możemy się nie spodziewać.

 

Nasze kompetencje

 • Możemy dostarczyć kompletną ofertę, nie musisz szukać innych dostawców rozwiązań IT.
 • Jesteśmy producentem własnych systemów e-commerce, CMS, dlatego możemy zapewnić, że o naszych Klientów dbają specjaliści, którzy przez lata pracowali przy budowie i optymalizacji oprogramowania. Z naszego doświadczenia możemy zapewnić, że jest ogromna różnica pomiędzy wiedzą osoby budujących systemy, a dostosowującą dostępne na rynku.
 • Mamy ekspertów od najpopularniejszych języków programowania, w których zbudowane są strony internetowe, sklepy i inne systemy e-commerce.
 • Doskonale znamy się na mechanizmach Google, a nasi pracownicy na bieżąco obserwują zmieniające się trendy.
 • Zatrudniamy specjalistów od rozwiązań hostingowych i domen. Posiadamy własną infrastrukturę serwerową, gdzie świadczymy hosting dla naszych Klientów.

Pracujemy również dla:

Chcesz dowiedzieć się więcej i dostać konkretną ofertę. 
Porozmawiaj z naszym Opiekunem Klienta.

Zostaw swoje dane kontaktowe, oddzwonimy.

Lub zadzwoń

Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00

Nasze prace

Przez wiele lat zrealizowaliśmy ponad 100 realizacji wspierających sprzedaż naszych Klientów w Internecie. W dziale case study opisaliśmy kilka z nich. Zapoznanie z case study pozwala zrozumieć złożoność projektów, przy których pracujemy.

Eco Trade
Metroo sklep
Metroo
Almot
Zdjęcie
Hedan
Excellent Office
Kompleksowe zaopatrzenie firm
OSPEL S.A.
Producent sprzętu elektroinstalacyjnego
Zostaw numer, oddzwonimy.

Zostaw swój numer telefonu, oddzwonimy.

Twój numer nie będzie nigdzie przekazywany.
Tylko oddzwonimy.